انرژی خورشیدی؛ سمت آفتابی زندگی™

نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات

نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات که اکثرا توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی احداث و راه اندازی می شود و به عنوان یک نیروگاه کوچک مقیاس در نظر گرفته می شود، دارای مزیت هایی است که از جمله می توان به درامد آن در مقایسه با هزینه ها و فضای اختصاص داده برای نیروگاه اشاره کرد که بسیار متناسب است و برای بسیاری از نیروی کار جوان ایرانی می تواند به عنوان یک شغل با درامد متناسب و سهل در نظر گرفته شود. اگر یک پول اضافی دارید که می خواهید ماهیانه درامدی 1.300.000 تا 1.600.000 تومان درامدی کسب کنید که اولا هزینه خود را در 4.5 سال اول بازمی گرداند و حداقل 15 سال بر همین منوال ماهیانه این مبلغ را به شما می دهد. معمولا این نوع نیروگاه ها در منازل مسکونی مجوز اجرا ندارند ولی با اختصاص دادن یک انشعاب برق به نام متقاضی و فضای کوچک و اخذ مجوزهای مربوطه که در بخش دیگری به چگونگی اخذ این مجوزها اشاره کرده ایم، می توان این نیروگاه خورشیدی را راه اندازی کرد.

فضای مورد نیاز برای راه اندازی این سیستم، در حدود 90 تا 110 متر مربع است که توصیه می کنیم برای تجهیزاتی مانند اینورتر خورشیدی یک اتاق کوچک به آن اختصاص داده شده تا امنیت سیستم نیز تامین گردد. در خصوص دستور العمل مراقبتی سیستم خورشیدی، کلیک کنید. درامد ماهیانه نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات در حدود 1,300,000 تا 1,600,000 تومان است. که این مقدار در فصل تابستان بیشتر و زمستان کمتر است. چرا که در تابستان در حدود 7 ساعت تابش آفتاب وجود دارد. شاید تعجب کنید و بگویید در تابستان تابش آفتاب از ساعت 6 صبح تا 6 عصر در حدود 12 ساعت است ولی باید بدانید که قدرت تابش باید 1000 وات بر متر مکعب باشد و هر تابشی کمتر از این مقدار، در پنل های اختلاف ولتاژی ایجاد نکرده و در نتیجه برقی تولید نمیشود. سرمایه مورد نیاز برای نیروگاه خورشیدی در شرایط کنونی در حدود 50 تا 55 میلیون تومان تخمین زده می شود که البته بعد مسافت، اسکان و خوراک در نظر گرفته نشده است. این قیمت تابعی مستقیمی از قیمت دلار و در نتیجه تجهیزات است. اگر می توانید در نیروگاه های خورشیدی مدنظرتان 10% بیشتر هزینه کنید، می توانید از تجهیزات درجه یک و مطمئن کره ای و آلمانی در نیروگاه خود بهرمند شوید. در خصوص سازه های مورد استفاده توسط آرتان انرژی، باید اشاره کنیم که سازه ها همگی از جنس فلز با روکش گالوانیزه گرم جهت مقاومت در برابر رطوبت هستند. این سازه ها بصورت پیچ و مهره ای بسته شده و در نصب آن عوامل متعددی از جمله زاویه پنل، آزادی عمل جهت شستشوی پنل ها و سایر موارد در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از اتصالات بکار رفته در سازه نگهدارنده پنل کلیک کنید.

این یک نیروگاه کوچک محسوب می شود و نرخ فروش هر کیلووات برق به وزارت نیرو با این نیروگاه برابر با 8000 ریال است. البته در این خصوص دولت موضف است با افزایش تورم، مقدار پرداختی را افزایش دهد. دولت از زمانی که مجوز ساخت نیروگاه را صادر می کند (که حداکثر 15 ماه برای بهره برداری از پروژه زمان تعیین میگردد) با یک قرارداد 20 ساله، شروع از تاریخ صدور مجوز مربوطه، برق تولیدی شما را خریداری می نماید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص اخذ مجوز و عقد قرارداداحداث نیروگاه خورشیدی کوچک کلیک کنید.

شما به این دلیل در این زمینه سرمایه گذاری می کنید که درامد خوبی داشته باشید. پس مهممترین فاکتور، بدون شک درامد شما می باشد که باید توجه زیادی به آن داشته باشید و از عواملی که به درآمد شما تاثیر می گذارد مطلع شوید. شما باید به بازده پنل های خورشیدیتان اهمیت زیادی بدهید، به این دلیل که هرچه بازده پنل بالاتر رود، میزان تولید برق سلول هم افزایش پیدا کرده و در نتیجه میزان درامد شما هم به سمت بهترین بودن میل می کند که عواملی مانند نوع تکنولوژی ساخت پنل (پلی کریستال یا مونو)، میزان گرد و خاک و آلودگی روی سطح سلول ها، دما، مقدار تابش (که در همه جای ایران بسیار مناسب می باشد)، رطوبت و چندین عامل دیگر بستگی دارد که می توانید برای اطلاع از چگونگی بالاتر رفتن رندمان، اینجا را کلیک کنید.

گروه مهندسی آرتان انرژی کلیه فعالیت های مربوط به راه اندازی نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات و پشتیبانی از این نیروگاه ها را به عهده می گیرد. این شرکت با در نظر گرفتن زمان به عنوان یک فاکتور تعیین کننده برای سیستم های متصل به شبکه، از تجهیزاتی استفاده می کند که نگهداری خاصی تا لااقل یک دوره 20 ساله نیاز نداشته باشند. اما اگر شما تجهیزات خاصی را مدنظر دارید و آن را در این سایت نمی یابید می توانید در خصوص تامین آن کالا با ما تماس بگیرید. هدف ما جلب رضایت شما در بلند مدت و در نتیجه ترغیب اطرافیانتان به این سرمایه گذاری است، پس با خیال آسوده همه چیز را به ما بسپارید تا یک سیستم حرفه ای با خدماتی در شأن شما هموطن عزیز ارائه کنیم. لازم به ذکر است مجوز احداث نیروگاه 10 کیلوواتی در صورتی که دارنده انشعاب برق سه فاز باشید هم ساده تر است و هم برق تولیدی شما را گرانتر خریداری می کنند. دولت مصوب کرده که هر متقاضی که قصد راه اندازی نیروگاه خورشیدی 20 کیلووات و کمتر را داشته باشد و از طریق انشعاب برق خود اقدام نماید، هر کیلووات برق او را به مبلغ 800 تومان خریداری می کنند ولی اگر بدون انشعاب اقدام به اخذ مجوز کند، قراردادی که با وی منعقد می گردد قیمت هر کیلووات برق را 700 تومان تعیین خواهد نمود. قبل از هر کاری با ما مشورت کنید تا بهترین راه کارها و آخرین تجربیات خود را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین جهت دریافت طرح توجیهی این نیروگاه می توانید با دفتر شرکت تماس حاصل نموده و از قیمت ها و زمان تحویل مطلع شوید. 

شما همچنین می توانید پنل های مورد استفاده در نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات را مطالعه فرمائید؛ پنل 270 وات JSPV، پنل 260 وات شین سانگ و پنل 250 وات اینگلی و می توانید اینورتر خورشیدی 10 کیلووات را در این خصوص مشاهده نمائید.

 

 

نیروگاه خورشیدی

نکاتی کلیدی برای سرمایه گذاران نیروگاه خورشیدی

انتخاب سلول خورشیدی

توصیه هایی در خصوص انتخاب صفحه خورشیدی مناسب برای نیروگاهدر این مطلب به شما در انتخاب صفحه خورشیدی برای سیستم و اصولی که باید مد نظر قرار دهید اشاره نموده ایم.

 

 

انتخاب استراکچر برای نیروگاه فتوولتاییک

ویژگی های استراکچر (سازه) نگهدارنده صفحه خورشیدی: در اینجا وارد جزییات سازه و استانداردهایی که باید توسط مجری سیستم و همچنین خود شما رعایت شود اشاره کرده ایم.

 

 

اصول راه اندازی نیروگاه فتوولتاییک

ویژگی های یک نیروگاه خورشیدی اصولی و استاندارد:  در این مطلب به اصول و ضوابطی که در خصوص هر کدام از اجزای سیستم فتوولتاییک با رعایت شود پرداخته ایم.

 

 

 

 

پنل خورشیدی پلی کریستال

 

 

پنل خورشیدی 300 وات

 

 

پنل خورشیدی مونوکریستال

 

 

پنل خورشیدی چینی

 

 

اینورتر نیروگاهی

 

 

اینورتر 10 کیلووات

 

 

اینورتر قیمت مناسب