انرژی خورشیدی؛ سمت آفتابی زندگی™

نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات

برای سرمایه گذاری در هر کسب و کار، منطق حکم می کند که با یادداشت برداری و تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده، از روند واقعی یک کسب و کار که در جریان است مطلع شوید. شما باید ورای هیاهوی تبلیغاتی، برای سرمایه ای که آورده اید دلیل کافی پیدا کنید. نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات، به تنهایی می تواند نقش یک کسب و کار متوسط را بازی کند، با درآمدی 12 تا 15 میلیون تومانی و آورده ای در حدود 700.000.000 تا 800.000.000 میلیون تومان، بسته به فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت. این سیستم خورشیدی به فضایی در حدود 1600 تا 2000 متر مربع فضا احتیاج دارد.

شما باید قادر باشید هزینه ها را مدیریت کنید. باید یاد بگیرید قیمت جهانی تجهیزات را از اینترنت درآورید تا بتوانید با داشتن یک اطلاع نسبی از قیمت های اصلی این محصولات در سایر کشورها، براوردی از هزینه هایتان انجام دهید. و مهمتر اینکه قیمت های غیر واقعی و جعلی را تشخیص دهید. شما می توانید با یک ایمیل یا تماس به شرکت تولید کننده و اعلام حجم سفارش بر حسب کیلووات (در اینجا 100.000 وات)، از قیمت مطلع شوید. ما شما را در این خصوص می توانیم مشاوره و راهنمایی کنیم. (در هزینه ها باید هزینه حمل تا محل ساختگاه نیروگاه مورد نظرتان را باید لحاظ کنید)

 

نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات

 

برای نیروگاه های بزرگ تر، به صرفه آن است که خودتان مستقیما تجهیزات خورشیدی را خریداری کنید. برای این منظور راهکارهایی را در صفحه نیروگاه خورشیدی 5 مگاواتی ارائه نموده ایم که می توانید مطالعه کنید. ما برای عملی شدن اینکار سازو کاری تعریف نموده ایم که با شفافیت و دوش به دوش می توان محصولی را خریداری و استفاده نمود. این را با حالتی مقایسه کنید که یک نفر بین شما و شرکت تولید کننده قرار دارد و عملا شما اطلاع از توافق خریدار و فروشنده ندارید. البته برای نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات شما باید جستجو کنید تا در بازار داخلی به بهترین تجهیزات با بهترین قیمت ها دست یابید. شما می توانید برای دریافت پیشنهادهای مرتبط با تجهیزات، با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید. در اینجا سعی می کنیم واقعیت این کسب و کار را برای شما بشکافیم.

در دنیایی که در دود غرق شده است، سرمایه گذاری در انرژی پاک و ترویج حضور این انرژی، به فرزندان فردای ایران صلح را هدیه کنیم.

در کشوری که با کمبود جدی آب مواجه هستیم، استفاده حداقل از آب امری ضروری است و یکی از راه های تحقق این امر، استفاده از سیستم های خورشیدی می باشد؛ بدلیل اینکه در نیروگاه های برق از آب برای خنک کردن سیستم، به مقدار زیاد استفاده می شود. به این ترتیب روزانه مقدار زیادی از آب بخار می شود. بنابراین تاسیس نیروگاه خورشیدی برای مدیریت بحران کمبود آب نیز مفید واقع می شود.

کمی وارد جزئیات شویم؛ چهار فاکتور تعیین کننده در راه اندازی نیروگاه خورشیدی معرفی می کنیم که باید به هر کدام به اندازه کافی بها دهید؛

1.تجهیزات مورد استفاده؛ شما باید نسبت به اصل بودن کالا و مدت و نحوه گارانتی پنل خورشیدی دقت داشته باشید. کالای اصل قیمتش به قیمت جهانی نزدیک است، بارکد معتبر دارد، گارانتی معتبر دارد. باید یک پنل خورشیدی انتخاب کنید که علاوه بر تناسب با بودجه شما، هم پشتیبانی معتبر داشته باشد و هم برای مدت طولانی کارایی خود را حفظ کند. البته شرکت آرتان انرژی به جهت همکاری با تعدادی از برندها آنها را تضمین می کند که این خود، بر اعتبار گارانتی می افزاید. معمولا در برخی از دیتاشیت ها افت ولتاژ سالانه پنل ها (بر حسب درصد) قید شده است. برای انتخاب اینورتر متصل به شبکه، ترکیب 5 اینورتر خورشیدی 20 کیلووات مناسب است (برای مشاهده اطلاعات تکمیلی روی لینک ها کلیک کنید) ولی با این حال در این خصوص از کارشناس فنی و اجرایی شرکت آرتان انرژی، مشاوره بخواهید. برای اطلاع از ویژگی ها و مشخصات فنی اینورتر متصل به شبکه کلیک کنید.

در خصوص پنل هم می توانید به مطالب موجود در "نکات کلیدی انتخاب پنل برای نیروگاه خورشیدی" موجود در صفحات شین سانگ و ال جی مراجعه کنید. اگر در انتخاب نهایی دچار تردید هستید به مقایسه پنل مونوکریستال و پلی کریستال  مراجعه کنید. فقط به این موضوع اکتفا نکنید که راندمان کدام نوع پنل بهتر است و یا فلان پنل فلان راندمان کاری را دارد؛ تمام پنل های خوب و استاندارد موجود در ایران دارای راندمانی مناسب می باشند. موضوع دیگری که باید در نظر بگیرید، عوامل موثر بر بازده پنل خورشیدی می باشد که این عوامل می تواند میزان تولید برق سیستم شما را تغییر دهد. پنل های مورد تائید برای استفاده در نیروگاه خورشیدی در دو سایزبندی کلی هستند و طبق قرارداد صفحه های مورد استفاده یکی از این دو سایز باشد. یکی از آنها 60 سلولی 60cell و دیگری 72 سلولی 72cell است. پنل های 60 سلولی معروف و پر استفاده مانند 280 وات مونوکریستال ال جی، 270 وات پلی کریستال JSPV، صفحه 260 وات شین سانگ. و از جمله پرکاربرترین محصولات 72 سلولی می توان به این موارد اشاره کرد؛ 310 وات مونوکریستال ال جی، صفحه 310 وات SHINSUNG و پنل 300 وات اینگلی. برای اینکه به درک بهتری از انواع صفحه فتوولتائیک برسید پیشنهاد می کنیم محصولات معرفی شده را باز کرده و با هم مقایسه کنید از طرفی اطلاعات مفیدی در هر یک قرار داده ایم که ممکن است برای شما به عنوان یک سرمایه گذار کمک زیادی کنند. پس توصیه می کنیم هم اکنون تمام آنها را باز کرده و لااقل یک نگاه اجمالی به آنها کنید تا یک چارچوب اولیه در این خصوص پیدا کنید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی به مطلب پنل مناسب برای نیروگاه خورشیدی مراجعه کنید.

2.طراحی؛ طراحی بهینه سیستم خورشیدی از اهمیت غیر قابل انکاری برخوردار است. در ایران نیروگاهی وجود دارد که در اوج تابش ظهر، برای ساعاتی 20 تا 25 درصد پنل ها را سایه فرا می گیرید؛ شاید بپرسید چه سایه ای؟ سایه ی پنل های ردیف جلویی! پس برای طراحی سیستم کسی را بیابید که سیستم شما را طراحی و بهینه کند (نه کسی که سعی و خطا کند!) ما با در نظر گرفتن مکان ساختگاه، تجهیزات، عوامل طبیعی و قوانین جاری، یک نیروگاه تمام عیار به شما پیشنهاد می کنیم. طراحی سیستم خورشیدی را از یک منظر دیگر هم می توان بررسی کرد. در بسیاری مواقع طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی، برای تمام مراجع ذی صلاح به عنوان طرحی استاندارد جهت بررسی و تخصیص وام بانکی به متقاضی موردنیاز است. ما با داشتن تجربه در این زمینه می توانیم شما عزیزان را یاری کنیم. 

3.طرح توجیهی؛ شاید برخی فکر می کنند طرح توجیهی یک هزینه ی اضافی است اما باور کنید طرح توجیهی واقعی، به شما کمک خواهد کرد آینده ی سرمایه گذاری خود را ببینید. طرح توجیهی اگر توسط پیمانکاری که تصمیم دارید کار را به او بسپارید، نوشته شود، می تواند یک وحدت رویه در اجرای نیروگاه به وجود آورد. ممکن است نیروگاه را به قیمتی بالاتر از قیمت واقعی اش راه بیندازید و بازگشت سرمایه بسیاری طولانی شود، ممکن است نیروگاه راندمان پایینی داشته باشد و درامد پایین شود. ممکن است نیروگاه پس از 10 سال کارایی اش را از دست بدهد. این مشکلات در یک نیروگاه غیر اصولی و غیر استاندارد ممکن است رخ دهد. ما تمام این فرضیه ها را می شکافیم تا شما با استفاده از منطق خود بهترین تصمیم را بگیرید.

4.سازه نگهدارنده پنل خورشیدی؛ استراکچر نیروگاه خورشیدی اهمیت فراوانی دارد. سازه ها باید استاندارد و مورد تائید سانا باشند. خاک محل باید آزمایش شود تا مشخص گردد از چه روشی می توان پایه ها را در زمین فرو کرد. دو روش برای این کار پیشنهاد می شود؛ یکی کوبشی و دیگری پی ریزی بتنی برای تامین استحکام. فقط نیروگاهی می تواند با طبیعت سازگاری داشته باشد که دارای سازه های قانون مند و مستحکم باشد. استحکام، ثبات، مقاومت در برابر رطوبت، سهولت جهت شستشوی پنل ها، سازه باید پنل را در بر گیرد نه اینکه به آن صرفا اتصال داشته باشد. امنیت پنل بر عهده سازه است. برای کسب اطلاع از ویژگی های استراکچر نیروگاه خورشیدی، کلیک کنید.

 

گروه مهندسی آرتان انرژی با داشتن 8 سوپروایزر نیروگاه خورشیدی، دارای مدرک معتبر از کمپانی schletter آلمان و بهره گیری از 40 نیروی کار ماهر در نصب و راه اندازی نیروگاه فتوولتائیک، خدمتی مطمئن را به هموطنان در سراسر ایران پهناور، تقدیم می کند. 

ما برای نحوه پرداخت و تسویه حساب سازوکاری تعریف نموده ایم که در آن احتیاجی به پرداخت کل مبلغ در ابتدای کار نیست و طی سه مرحله، پرداخت بصورت موعدی و در طی مدتی مشخص انجام میگیرد. در این خصوص با ما تماس بگیرید. 

ما در صفحات نیروگاه های خورشیدی در این سایت، در خصوص کلیه اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاری اعم از روش ها و راهنمایی های اخذ تسهیلات، پنل ها و اینورترهای پیشنهادی، دستورالعمل مراقبتی سیستم های خورشیدی، نرخ خرید تضمینی برق در سال 96، مجوز احداث نیروگاه خورشیدی و سایر اطلاعات، موارد مفیدی را برای مطالعه شما عزیزان گرداوری نموده ایم. شما می توانید روی لینک ها کلیک کرده و مطالب موجود در آنها را مطالعه نمائید.

استفاده از کنتورهای هوشمند در این نیروگاه ها منوط به دستور اداره برق محلی بوده و با توافق متقاضی با آن سازمان، توسط پیمانکار مربوطه با شرایط فنی مشخص انجام می گیرد. در صورت نیاز به نصب ترانسفورماتور، پس اعلام اداره برق محلی، توسط پیمانکار مربوطه انجام خواهد شد.

برای این نیروگاه ها قرارداد خرید تضمینی برق، برای یک دوره 20 ساله است که در طول این 20 سال سرمایه گذار مجاز است برق تولیدی خود را علاوه بر وزارت نیرو، در داخل کشور در قالب قرارداد دوجانبه، بورس انرژی و بازار برق به فروش برساند. نرخ خرید تضمینی هر کیلووات برق خورشیدی برای نیروگاه 100 کیلووات، برابر با 700 تومان است. وزارت نیرو، سیاست توسعه نیروگاه های تجدید پذیر و پاک به میزان 2000 مگاوات در سال توسط بخش خصوصی را دنبال میکند که سازمان انرژی های نو نیز در این راستا موظف است تمهیدات لازم را اتخاذ و از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت کند. شما می توانید اطلاعات مفیدی را در صفحه مراحل خرید برق تضمینی انرژی تجدید پذیر بیابید.

کلیه اقدامات لازم جهت امکان سنجی، طراحی و اجرای این سیستم توسط گروه مهندسی آرتان انرژی انجام میگیرد.

این شرکت هم چنین طرح توجیهی نیروگاه 100 کیلووات را که ارائه آن برای دریافت تسهیلات مالی الزامی است را انجام می دهد. برای اطلاع از نحوه کار و قیمت ها می توانید با ما در تماس باشید.

با 10.2 مگاوات نیروگاه خورشیدی به لطف خدای بزرگ در سال 96، آمده ایم تا کار کنیم و آباد کنیم میهن خویش را.

این نیروگاه جزو نیروگاه های کوچک محسوب می شود پس فقط براساس انشعاب برق سه فاز 100 کیلووات، به شما مجوز راه اندازی این نیروگاه را می دهند. این سیستم هم می تواند در پشت بام و هم در فضای مسطح اجرا شود. بسیاری از عزیزان این سوال را مطرح می کنند که چگونه می توان یک زمین کشاورژی را به نیروگاه 100 کیلووات تخصیص داد. در این خصوص باید متذکر شویم که اگر زمین موردنظر شما با کاربری کشاورزی دارای خاک حاصلخیز و آب کافی باشد اصولا به شما جنین مجوزی برای تغییر کاربری زمین را نخواهند داد. اما اگر لم یزرع باشد، شما می توانید با مراجعه به شرکت توزیع برق محل خود از روند تغییر کاربری برای این زمین ها مطلع شوید. پس از آنکه کاربری زمین را از کشاورزی به صنعتی تبدیل نمودید، باید براساس انشعاب برق سه فاز 100 کیلوواتی که دارید جهت این نیروگاه خورشیدی اقدام کنید. 

برای نیروگاه فتوولتائیک شما تنها هزینه ای که دارید هزینه شستشوی پنل خورشیدی است. که باید فرایندی برنامه ریزی شده و منظم باشد وگرنه در راندمان سیستم خلل ایجاد می شود. این سیستم کوچک را می توان بصورت دستی هم شستشو داد. در این خصوص مطالب مفیدی را جهت مطالعه شما عزیزان در صفحه شستشوی سطح پنل خورشیدی قرار داده ایم.  

در آخر با کلیک روی لینک روبرو به توصیه هایی در خصوص نیروگاه خورشیدی توجه کنید.

 

نیروگاه خورشیدی

نکاتی کلیدی برای سرمایه گذاران نیروگاه خورشیدی

انتخاب سلول خورشیدی

توصیه هایی در خصوص انتخاب صفحه خورشیدی مناسب برای نیروگاهدر این مطلب به شما در انتخاب صفحه خورشیدی برای سیستم و اصولی که باید مد نظر قرار دهید اشاره نموده ایم.

 

 

انتخاب استراکچر برای نیروگاه فتوولتاییک

ویژگی های استراکچر (سازه) نگهدارنده صفحه خورشیدی: در اینجا وارد جزییات سازه و استانداردهایی که باید توسط مجری سیستم و همچنین خود شما رعایت شود اشاره کرده ایم.

 

 

اصول راه اندازی نیروگاه فتوولتاییک

ویژگی های یک نیروگاه خورشیدی اصولی و استاندارد:  در این مطلب به اصول و ضوابطی که در خصوص هر کدام از اجزای سیستم فتوولتاییک با رعایت شود پرداخته ایم.

 

 

 

 

پنل خورشیدی پلی کریستال

 

 

پنل خورشیدی 300 وات

 

 

پنل خورشیدی مونوکریستال

 

 

پنل خورشیدی چینی

 

 

اینورتر نیروگاهی

 

 

اینورتر 10 کیلووات

 

 

اینورتر قیمت مناسب