انرژی خورشیدی؛ سمت آفتابی زندگی™

برق خورشیدی خانگی

استفاده از سیستم برق خورشیدی، برای تامین انرژی مکان های فاقد برق، راه حلی منطقی و به صرفه است. سیستم خورشیدی متشکل از اجزای هماهنگ و متناسب، ضریب اطمینان برق شما را بالا می برد. شما می توانید برق تولید شده پنل را در باتری های خشک، ذخیره کرده و در طول شب و یا در روزهای ابری از آن بهره مند شوید. با انواع کاربری اعم از سیستم روشنایی خورشیدی 2000 وات ساعت، پکیج برق خورشیدی 4000 وات ساعت که برای منازل کوچک، حدودا 60 تا 90 متری طراحی شده و سیستم برق خورشیدی 6000 وات ساعت که برای یک منزل 120 متری با قابلیت استفاده از وسایل برقی متنوع، کاربرد دارد.

نکته ی مهمی که باید در نظر گرفت، هزینه جاری استفاده از سیستم است که در مقایسه با دیگر سیستم ها از جمله استفاده از برق شبکه خیلی کمتر است(البته در صورتی که برای مکانی که فاقد برق باشد، بخواهیم از برق شبکه استفاده کنیم که هزینه بسیار زیادی را نیاز دارد تا این برق به خانه ی شما برسد، و حتی در مواقع بسیار زیادی این کار غیر قانونی محسوب می گردد). همچنین استفاده از سوخت های فسیلی، هزینه جاری به مراتب بالاتری را نسبت به سیستم خورشیدی دارد. بنابراین استفاده از این سیستم، آن هم در کشوری که دارای روزهای آفتابی و مقدار تابش بیشتر نسبت به دیگر کشور ها را دارا باشد، بسیار انتخاب درستی است.

این سیستم ها بیشترین راه اندازی و اجرا را به خود اختصاص داده اند. دیگر ویژگی سیستم مستقل از شبکه، این است که نگهداری آسان، قابلیت جابه جایی و ارتقای سیستم را دارد. بطوری که می توانید در زمستان سیستم کوچکتری اجرا کرده و با فرا رسیدن فصل گرما، وسایل سرمایشی را نیز به سیستم اضافه کرده و آن را ارتقا دهید.

طراحی مهندسی سیستم برق خورشیدی برای تامین روشنایی 3 یا 4 روز ابری، که این کار علاوه بر منابعی که کارشناسان ما برایش در نظر می گیرند، مدیریت انرژی خودتان را هم می طلبد.

استهلاک و تعمیرات بسیار کم و امکان جا به جایی سیستم در صورت نیاز، دارای خروجی 220 ولت بصورت AC برای مصرف انواع وسایل شخصی یا کاری شما، امکان تامین برق برای واحد های دامداری، کشاورزی و باغداری، اجرای سیستم پمپاژ آب برای استخر های پرورش ماهی با هزینه ای به مراتب کمتر از ژنراتور برق و برق اختصاصی.

قیمت هر پکیج خورشیدی تابعی از عوامل متعدد (در بازار ایران) است. لذا قرار دادن یک قیمت واحد برای آنها بعضا مشتریان و یا متصدیان این کار را به اشتباه می اندازد. شما عزیزان ابتدا سیستم مورد نظر را انتخاب، سپس با کارشناسان ما در این خصوص تماس حاصل فرمایید تا در کوتاه ترین مدت، اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

پکیج خورشیدی که توسط گروه مهندسی آرتان انرژی ارائه می شود مناسب برای مناطقی که فاقد برق هستند. اگر درجایی که زندگی می کنید دسترسی به برق شبکه دارید، استفاده از این سیستم ها زیاد به صرفه نیست. ولی اگر در جایی زندگی می کنید که قبض برق شما مبالغ بالایی می شود و از این بابت به شما لطمه وارد می شود، برای شما پیشنهاد بهتری داریم؛ شما می توانید با راه اندازی یک نیروگاه خورشیدی 5 کیلووات در پشت بام منزل ماهیانه در حدود 700 هزار تومان درامد کسب کرده و به این وسیله قبض های برق خود را پرداخت کنید. برای آنکه بصورت جزئی این مطلب و فرصت موجود را بررسی کنید پیشنهاد می کنیم مطلب راه اندازی نیروگاه خورشیدی در پشت بام منزل را مطالعه کنید. اگر در مکانی هستید که انشعاب برق سه فاز 100 کیلووات دارید می توانید تا حداکثر یک نیروگاه خورشیدی 100 کیلوواتی راه اندازی کرده و ماهیانه تا 12 میلیون تومان از این طریق درامد کسب کنید.

اما در خصوص تامین برق خانگی با پنل خورشیدی باید بگوییم استفاده از این روش، به نسبت استفاده از ژنراتورهای برق دارای برتری هایی است که به آن اشاره خواهیم کرد. استفاده از ژنراتور دارای عیب هایی مانند هزینه و صرف وقت زیاد برای تامین دائمی سوخت، سر و صدای زیاد، آلایندگی زیست محیطی، عدم قابلیت ارتقای آن، ضریب اطمینان پایین. در مقابل پکیج خورشیدی سازگار با محیط زیست، قابل ارتقا، قابل جابه جایی، مطمئن، به صرفه از لحاظ اقتصادی و حتی با یک sms می توانید وسایل گرمایشی یا سرمایشی را روشن کرده تا هنگام رسیدن به آنجا همه چیز آماده باشد. با نگاهی به کشورهای دیگر می فهمیم آینده نسل بشر در گرو استفاده از انرژی های پاک است و این حقیقت انکار نشدنی این جهان است.

اگر مکانی دارید که فقط در زمان هایی خاص به آنجا می روید، خب سیستمی برایش در نظر بگیرید گویی هر روز هفته در همان جا هستید. یک سیستم تامین برق منزل مطمئن و قابل اتکا، برای روزهای سرد و گرم، برای خود و خانواده تامین کنید و یک معامله برد-برد را رقم بزنید. سیستمی که بتواند انرژی را در هر شرایطی به شما برساند، برای روزهای ابری اش چاره ای اندیشیده شده باشد، برای روزهای گرم و طاقت فرسا، تازگی را از طریق آفتاب درون زندگی بدمد. 

عزیزانی که در خصوص نحوه محاسبه و رسیدن به میزان مصرف روزانه برق جهت سفارش خدمات، سوال دارند می توانند مطلب زیر مطالعه کنند. آیا واقعا می خواهید با قاطعیت وارد شوید و همه چیز را بصورت واقعی مشخص کرده و کنترل کنید؟ اگر امکان دارد یک کاغذ و قلم در کنار خود داشته باشید. اینکه خودتان توان محاسبه برق مصرفی را داشته باشید یعنی به زبان ساده، حساب کار را به دست پیمانکار داده اید؛ 

1.مصرف کننده های الکتریکی خود را مشخص و در کاغذ کنار دستتان بنویسید (لامپ، یخچال، تلویزیون ...)

2.متوسط ساعات مصرف هر مصرف کننده در طول یک شبانه روز را بر حسب تجربه استفاده خودتان یادداشت کنید. اگر 10 لامپ دارید که در حالت معمول 4 تا از آنها را به مدت مثلا 6 ساعت روشن نگاه می دارید، در اینجا فرض را بر این بگذارید که حالتی پیش خواهد آمد که مجبور هستید از همه لامپ ها استفاده کنید. آیا در آن زمان این سیستم خورشیدی و باتری، جوابگوی کار هست؟ پس بدترین حالت یعنی روشنایی هر 10 لامپ در طول 6 ساعت را باید حساب کنید. همین را روی کاغذ بنویسید. اگر 10 لامپ دارید که هر 10 تا را می خواهید 8 ساعت در هر شبانه روز روشن کنید خب این ساده تر است، روی کاغذ بنویسید. اگر یک تلویزیون و گیرنده دیجیتال دارید که فرضا 4 ساعت در روز و 4 ساعت در شب استفاده می کنید، آن را بنویسید.

3.هر مصرف کننده قاعدتا باید یک میزان مشخص توان داشته باشد که معمولا بصورت توان در هر ساعت سنجیده می شود. مثلا یک لامپ 10 وات یعنی در هر ساعت 10 وات برق می خواهد. حال اگر شما تعدادی مثلا 6 تا لامپ 10 وات دارید، یعنی در هر ساعت 60 وات توان را باید به لامپ ها اختصاص دهیم. اگر یک یخچال داریم که 24 ساعت کار می کند و روی آن نوشته شده 100 وات، یعنی در هر ساعت 100 وات و در هر 24 ساعت 2400 وات. تا اینجا همه چیز ساده است. دقت کنید توان مصرفی هر مصرف کننده جایی روی آن یا روی پاگت و بسته آن نوشته شده است یک عبارت مانند 100Wh. 

4. برای همه مصرف کننده ها میزان مصرف روزانه را بر حسب "وات در ساعت" مانند مرحله 3 بدست آورید. وسایلی اعم از لامپ ها، یخچال، تلویزیون و هر آن چیزی که دارید و یا می خواهید داشته باشید.

5.در خصوص یخچال بزرگ، کولر گازی و سردخانه ها پس از آنکه میزان مصرف روزانه را طبق مرحله 3 انجام دادید، اعداد به دست آمده را باید در یک ضریب معین ضرب کرده تا میزان نیاز واقعی در این وسایل به دست آید؛

*** اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید عدد بدست آمده را در ضریب 1.2 (یک و دو دهم) ضرب کنید. (در هر جای ایران که هستید اجرای پروژه های خود را به ما یا پیمانکاران همکار و مورد اعتماد ما، بسپارید. لیست پیمانکاران همکار ما)

*** اگر در مناطق معتدل زندگی می کنید، عدد بدست آمده از مصرف روزانه یخچال بزرگ، کولر گازی و سردخانه را در ضریب 2.3 ضرب کرده و نیاز واقعی خود را بیابید.

*** اگر در مناطق گرمسیر زندگی می کنید توان بدست آمده را در 3.4 ضرب کنید. 

متوسط مصرف روزانه همه انواع مصرف کننده ها را با هم جمع بزنید. این عدد نشان دهنده میزان مصرف روزانه شماست. این را که با ما در میان بگذارید سیستمی برای آن طراحی خواهیم کرد که از یک ضریب اطمینان قابل قبول برخوردار باشد. 

از سیستم خورشیدی می توان به عنوان منبع انرژی برای سیستم های نظارت اطلاعات، مخابرات و سیگنال دهی در مناطق دور افتاده استفاده کرد. سیستم فتوولتائیک بهترین جایگزین برای دیزل ژنراتور و برق اختصاصی است و قابلیت اجرا در تمام نقاط را دارد. 

پکیج های برق خورشیدی گرد آوری شده در این وب سایت، بطور پیشفرض با توجه به استقبال مشتریان تنظیم شده است. شما می توانید سیستم مورد نظر خود را از طریق فرم مخصوص پر کرده و پکیج مورد نظر خود را اعلام کنید. استفاده از تجهیزات درجه یک و جلب رضایت مشتری در بحث اجرا و پشتیبانی از مهم ترین نقاط قوت ماست. برای مشاهده خدمات ارائه شده، روی آنها کلیک کنید.

 

برق خورشیدی خانگی
وضعیت: 
موجود

گام به گام از انتخاب پکیج تا برآورد قیمت

عدد
وات
در صورت امکان از لامپ های LED کم مصرف اسنفاده کنید
ساعت

پکیج 6000 وات ساعت

پکیج برق خورشیدی 6000 وات ساعت : ARENCO_NW_5700WH

پکیجی نسبتا کامل برای یک منزل. خدمتی مطمئن، که با بهره گرفتن از باتری های با کیفیت، سیستمی با ضریب اطمینان بالا، به هموطنان عرضه می کند. این روش، برای نقاط جدا از برق هستند، انتخابی هوشمندانه، منطقی و مقرون به صرفه است. از لحاظ نگهداری باید بدانیم پنل های خورشیدی با کیفیت کره ای، می توانند مدت 30 سال کارایی داشته باشند، باتری با کیفیت نیز می تواند 5 تا 6 سال مورد استفاده قرار گیرد.

پکیج برق خورشیدی 3000 وات ساعت

سیستم برق خورشیدی 3000 وات ساعت، جدید ARENCO_NW_3000wh

در حالت تابش آفتاب، در هر ساعت 3000 وات انرژی برق، در اختیار شماست که این برق به کمک اینورتر به 200 ولت تبدیل شده و می توانید از آن برای وسایل برقی خود استفاده کنید.

روشنایی با پکیج خورشیدی 350 وات (جدید)

روشنایی خورشیدی کوچک 350 وات ساعت 2018 : ARENCO_NW_350WH جهت روشنایی

جهت مصارف زیر طراحی شده است:

10 عدد لامپ 5 وات برای مدت 6 ساعت

یا 5 عدد لامپ 5 وات برای مدت 12 ساعت

شارژر موبایل و تبلت به اندازه نیاز

پکیج برق خورشیدی 2000 وات (جدید)

پکیج جدید 2000 وات ساعت: ARENCO-NW-2000wh   

این پکیج شامل طراحی، تامین تجهیزات، ساخت استراکچر، نصب و اجرا و سپس پشتیبانی می باشد.

می توان گفت بهترین سیستم جهت روشنایی خورشیدی باغ و خانه های بدون برق و یا برای تامین امنیت یک مکان، است. شما همچنین می توانید وسایل ارتباطی خود را نیز به این مولد وصل کنید.

پکیج سولار دوربین مدار بسته

در بسیاری مواقع با مکان هایی مانند انبار، کارگاه، باغ و ... که فاقد برق هستند، نیازمند تامین امنیت برای تجهیزات و سرمایه قرار گرفته در این مکان ها می باشند. گروه مهندسی آرتان انرژی، استفاده از سیستم خورشیدی، جهت تامین انرژی دوربین های مدار بسته را به شما عزیزان پیشنهاد می کند. ما با این روش، هزینه شما را در مقایسه با ثبت نام و تخصیص و انتقال و کابل کشی، کاهش می دهد. در برخی مواقع امکان برق رسانی به این مکان ها عملا وجود ندارد و می بایست امنیت مکان را نیز تامین کرد؛ در این حالت بهترین گزینه، استفاده از همین پکیج هاست.

پکیج 6500 وات ساعت

بزرگترین پکیج، که به همه نیازهای شما توجه کرده را می توان همین سیستم 6500 وات در نظر گرفت. در اینجا، کولر گازی برای استفاده در نظر گرفته شده است. همچنین یخچال و تلویزیون بزرگ و خلاصه هر وسیله ای که در منزل واقعیتان وجود دارد، در این منزل خورشیدی نیز می توانید استفاده کنید.

پکیج 4000 وات ساعت

دارای یک یخچال بزرگ برای مصارف منزل و خانوادگی است. شما می توانید در این پکیج از روشنایی زیادی برخوردار شوید. همچنین اگر روشنایی را مدیریت می کنید می توانید برای تمام طول شبانه روز از روشنایی استفاده کنید. هم چنین به دلیل وجود اینورتر، شما خروجی برق 220 ولت خواهید داشت که در این صورت هر کدام از وسایل خانگی را با مدیریت درست انرژی استفاده کنید. وسایلی مانند ماشین لباسشویی و غیره.

پکیج 1500 وات ساعت

پکیج 1500 وات ساعت خورشیدی: Arenco-H-1500Wh

شامل: 10 عدد لامپ LED 10W به مدت 6 ساعت، TV LED 32 INCH برای مدت 4 ساعت و پنکه 70 وات برای مدت 4 ساعت

تجهیزات: باتری HITACO، پنل YINGLI، اینورتر CARSPA، شارژ کنترلر EP SOLAR

این یک پکیج سبک است و شما نیز باید بیشتر روی روشنایی و شارژر آن حساب کنید. استفاده از سیستم های دیگر در صورت نیاز ضروری.

توان مصرفی مهم ترین وسایل برقی منزل در زیر گردآوری شده، شما عزیزان برای اطلاع از مقدار توان مصرفی خود می توانید از این صفحه استفاده کنید.

برای محاسبه کلی و طراحی سیستم شما، باید ابتدا تمام وسایل مورد استفاده شما به همراه تعداد و توان مصرفی، به صورت دقیق مشخص شود. در غیر این صورت، یا مقدار تولید برق سیستم کمتر از مقدار مصرف خواهد شد که در مصرف برق با مشکل روبرو خواهید شد و یا بیشتر از مقدار برق مورد نیاز می شود که در این صورت هزینه ای اضافی و بیهوده است.

(W) توان مصرفی نوع تجهیزات 
2200 آون الکتریکی
1400 اجاق گاز برقی
1400 پاپکرن ساز
1100 توستر
3400 خشک کن لباس
100 درب باز کن برقی
1000 سماور برقی
200 فریزر
1200 قهوه ساز
479 کتری برقی
800 پلوپز
350 چرخ گوشت
500 غذاساز
1500 مایکروفر
2000 ماشین ظرفشوئی
2000 ماشین لباسشوئی
300 میکسر
150  یخچال
300 یخچال-فریزر
(w) توان مصرفی نوع تجهیزات
1210-50 آکواریوم
1100 اتو
1800 اتو بخار
90 بابلیس
1200 سشوار
0.4-0.25 mp3 player شارژر
15 ماشین اصلاح
(w) توان مصرفی نوع تجهیزات
7 تلفن
150-40 فرستنده تلفن بی سیم
10 ADSL مودم
5 گیرنده تلفن بی سیم

 

 

(W) توان مصرفی نوع تجهیزات
100 لامپ هالوژن-تنگستن
300 مصرف روشنائی
36 لامپ فلورسنت خطی
23 لامپ کم مصرف
60 لامپ هالوژن
(W) توان مصرفی نوع تجهیزات
280 تلویزیون پلاسما 42 اینچ
213 LCD تلویزیون
20-25/17-21 DVD/VCR
40 VIDEO/DVD ضبط و پخش
60 استریو
188 تلویزیون معمولی
200 لوازم تصویری
25 لوازم صوتی
150 مونیتور
(w) توان مصرفی نوع تجهیزات
60 پرینتر جوهری
30/120 سی پی یو-awake/asleep
120 کامپیوتر
200 CRT کامپیوتر دسکتاپ با مونیتور
50 لپ تاپ
(W) توان مصرفی نوع تجهیزات
100 پنکه سقفی
70 پنکه معمولی
5000 سرمایش مرکزی
600 کولر آبی
2300 کولر گازی
(W) توان مصرفی نوع تجهیزات
2000 آبگرمکن برقی
2000 بخاری برقی
3000 هیتر با المنت مسی
2500 رادیاتور برقی
750 مشعل