انرژی خورشیدی؛ سمت آفتابی زندگی™

خطوط توزیع و انتقال

خط انتقال هوایی نوعی از خط انتقال است که در آن از دکلها و تیرها برای نگه داشتن کابلها بالای سطح زمین استفاده می‌شود. از آنجایی که در این گونه خطوط از هوا به عنوان عایق کابل‌ها استفاده می‌شود این روش انتقال یکی از کم هزینه‌ترین و رایج‌ترین روش‌های انتقال است. دکل‌ها و تیرهایی که برای نگه داشتن کابل‌ها استفاده می‌شود می‌توانند از جنس چوب، فولاد، بتون،آلومینیوم و در برخی موارد پلاستیک مسلح باشند. عمدتاً کابل‌های مورد استفاده در خطوط هوایی از جنس آلومینیوم هستند (که البته با نواری از فولاد در داخل مسلح شده‌اند). البته از کابل‌هایمسی در برخی خطوط انتقال ولتاژ متوسط و ولتاژ پایین و محل اتصال به مصرف‌کننده استفاده می‌شود. 

در ایران خطوط انتقال دارای سطح ولتاژ 230 و 400 کیلوولت، خطوط فوق توزیع در سطح ولتاژ 132 و 63 کیلوولت و خطوط توزیع دارای سطح ولتاژ 20 کیلوولت می باشند. اگرچه در برخی از مناطق ایران از خطوط 11 و 33 کیلوولت نیز استفاده شده است. 

گروه مهندسی آرتان انرژِی با بهره گیری از نفرات با تجربه و دارای سابقه کار  و همچنین دریافت گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه در این زمینه،  توانایی طراحی، مشاوره و اجرای خطوط انتقال، فوق توزیع و توزیع را داشته و آماده است تا در گسترش شبکه برق کشور همکاری داشته باشد. شرکت آرتان انرژی همواره برای پیشرفت شبکه برق و انرژِی تلاش نموده و در آینده نیز تمام توان خود را در این راه به کار خواهد گرفت.

 

همچنین گروه مهندسی آرتان انرژی این آمادگی را دارد تا دانشجویان مشتاق در زمینه برق را کمک کرده و در زمینه مقاله نویسی شرکت در کنفراس های ایران و جهان از آنها حمایت کند. تمامی علاقه مندان به شرکت در این پروژه خواهشمندیم درخواست خود را به ایمیل article@artanenergy.ir ارسال نمایید.